Czy spalinowy podnośnik koszowy może pracować w hali?

2020-03-30

Testy zwyżki 90 metrów Berlin

 

Klienci wielokrotnie zwracają się do nas z pytaniem, czy nasza spalinowa zwyżka może wykonać pracę w ich hali produkcyjnej lub magazynowej. W większości przypadków jest to możliwe, ale zawsze należy sprawdzić następujące parametry.

Wysokość i szerokość przejazdowa podnośnika koszowego. Są to wymiary określające gabaryt naszego pojazdu. Aby mogła ona wjechać na teren hali i poruszać się po niej, brama wjazdowa i alejki muszą mieć wymiar co najmniej o kilkadziesiąt centymetrów większy od pojazdu. Zarówno na szerokość i wysokość. Należy przy tym również wziąć pod uwagę wysokość hali i to, czy pozwala ona na rozłożenie ramienia.

Ciężar zwyżki – zależności od modelu zwyżki, jej waga to od kilku do nawet kilkunastu ton. Podłoga hali musi być w stanie utrzymać to obciążenie, bez ryzyka uszkodzenia. Informacje na temat nośności podłogi hali można znaleźć w dokumentacji technicznej budynku.

Wentylacja – bezpieczna praca spalinowego podnośnika koszowego w hali wymaga zapewnienia wentylacji. Najprościej można to uzyskać otwierając dwie przeciwległe bramy, dzięki czemu zostanie wytworzony przeciąg usuwający spaliny z wnętrza obiektu.

Zapoznaj się z naszą ofertą na wynajem zwyżek i podnośników na terenie całego śląska

503007779